Informace školy k 20. 3. 2020

Změna úředních hodin, novinky v poskytování ošetřovného, zápis do 1. ročníku.

Změna úředních hodin
V souladu s karanténními opatřeními v ČR upravujeme s platností od 23. 3. 2020 úřední hodiny takto: pondělí a středa v době od 8:00 do 11:00

Novinky v poskytování ošetřovného
Ošetřovné bude propláceno i po zákonem stanovených devíti dnech. A to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let. Tuto změnu schválila vláda ČR dne 19. 3. 2020. Formuláře Žádosti o ošetřovné potvrzujeme na základě žádosti zákonného zástupce buď elektronicky prostřednictvím e-mailu, nebo osobně v úředních hodinách.

Zápis k povinné školní docházce
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo opatření  k organizaci zápisů do ZŠ pro školní rok 2020/2021, ze kterého vyplývá, že zápisy budou letos prováděny jinou formou, než doposud. Největší změnou je, že zápis bude probíhat formálně bez osobní přítomnosti zákonného zástupce a dítěte ve škole. Bližší informace Vám včas sdělíme.

Budujeme dětské hřiště
Firma REVO z Rožnova pod Radhoštěm v těchto dnech osazuje na louce za školou dřevěné herní prvky. Hřiště bude hrazeno napůl z finančních prostředků  Spolku rodičů, které jsme společně nashromáždili v průběhu několika let, a napůl od Obce Jablůnka. Jsme rádi, že i v této době můžeme zveřejnit také dobrou zprávu. Těšíme se, až si děti budou moci jednotlivé prvky vyzkoušet.

Mgr. Luděk Drlík, ředitel školy
Datum vložení: 20. 3. 2020 11:33