Rotační výuka na 2. stupni

Od pondělí 10. května ve škole také žáci 6. a 7. ročníku

Na základě novelizovaného mimořádného opaření Ministerstva zdravotnictví se do škol ve Zlínském kraji vracejí od 10. května 2021 žáci 2. stupně ZŠ, a to rotačním způsobem. To znamená, že v týdnu od 10. května budou do ZŠ Jablůnka chodit žáci 6. a 7. tříd, od 17. května žáci 8. a 9. tříd.

Vzhledem k stále trvajícím protiepidemickým opatřením a povinnosti testovat antigenními testy všechny žáky docházející do školy upřesňujeme, že:

• žáci v den nástupu do školy, dále pak vždy kromě pondělí také ve čtvrtek, budou absolvovat samoodběrové testy dodané z MŠMT („Singclean“)
  • s těmito neinvazivními (šetrnými) testy prováděnými výtěrem z okraje nosu máme dobrou zkušenost již od 12. dubna, kdy jsme začali testovat žáky 1. stupně
  • úvodní testování proběhne první vyučovací hodinu (od 7:45) v kmenové třídě a po předchozí instruktáži za dohledu třídního učitele a dalších pedagogických pracovníků
  • v případě pozitivního výsledku testu budeme ihned informovat rodiče
  • žáci přihlášení ke školnímu stravování a vzdělávající se rotačně ve škole budou mít obědy automaticky přihlášeny
  • vstup do budovy školy žákům 2. stupně povolen od 7:20, ze šaten ihned odcházejí do svých tříd
  • výuka bude probíhat podle rozvrhu zveřejněného v elektronické žákovské knížce.

Mgr. Ivan Šošolík

Datum vložení: 6. 5. 2021 14:05