Změna pravidel - roušky ve škole

Od úterý 15. 6. 2021

Vláda ČR rozhodla, že i žáci ve školách Zlínského kraje od úterý 15. 6. 2021 nemusejí mít nasazenou roušku / respirátor po celou dobu pobytu ve škole. Roušky/respirátory je možné sundat pouze v době frontální výuky ve třídách, kdy žáci sedí v lavicích na svých místech. Toto se týká také školní družiny, kdy žáci mohou sundat roušky až poté, co jsou usazeni.

O přestávkách a ve společných prostorách nošení roušek zůstává povinné. V případě venkovních aktivit není nezbytně nutné nosit ochranný prostředek, pokud jsou mezi jednotlivými osobami rozestupy minimálně 2 metry. Pokud jsou v případě vzdělávání venku děti usazeny, není nezbytně nutné nosit ochranný prostředek bez ohledu na rozestupy.

Tyto výjimky se vztahují rovněž na učitele/učitelky a vychovatelky školní družiny.

Datum vložení: 15. 6. 2021 7:30
Datum poslední aktualizace: 15. 6. 2021 7:32