Vzdělávání žáků 2. stupně do konce školního roku 2019/2020

Vzdělávání žáků 6. – 9. ročníku v ZŠ Jablůnka bude pokračovat do konce školního roku na dálku. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR  (MŠMT ČR) sice umožňuje školám v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020 realizaci občasných vzdělávacích a socializačních dobrovolných aktivit pro žáky druhého stupně základních škol. Podle vyjádření MŠMT ČR však není povinností školy tyto aktivity realizovat. Naše škola se po důkladném zvážení personálních, materiálních a prostorových podmínek, po konzultaci se zřizovatelem školy a po projednání se členy Školské rady rozhodla, že takovéto aktivity nabízet nebude. Svou pozornost budeme věnovat výuce žáků 2. stupně na dálku tak, jako tomu bylo doposud.

Na závěr školního roku se uskuteční třídnické hodiny jednotlivých tříd, na kterých bude žákům předáno vysvědčení za druhé pololetí. Pro žáky 9. třídy plánujeme uskutečnit dvě třídnické hodiny. Na první z nich budou odevzdávat učebnice a stravovací čipy ze školní jídelny, ve druhé jim budou předána vysvědčení, absolventská trička a pamětní listy věnované zřizovatelem školy. Žáci ostatních tříd učebnice vrátí až po návratu do školy, tj. po prázdninách. O termínech závěrečných třídnických hodin budeme včas informovat.

Pevně věříme, že příští školní rok proběhne za standartních podmínek a že ve výuce žáků doženeme vše, na co se ve druhém pololetí tohoto školního roku nedostalo.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Mgr. Luděk Drlík, ředitel školy

Datum vložení: 28. 5. 2020 10:18