Výuka od 12. dubna

Aktualizováno 8. dubna 14:03

Základní škola Jablůnka vydává na základě instrukcí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR tato organizační a protiepidemická opatření.

Organizace výuky od pondělí 12. dubna 2021

1. – 2. třída:               výuka ve škole (prezenčně). V sudé týdny výuka distančně z domu.

3. – 5. třída:              výuka distančně z domu. V sudé týdny výuka prezenčně ve škole.

6. – 9. ročník:            výuka distančně z domu.

Výuka bude probíhat podle rozvrhu zveřejněného v elektronické žákovské knížce.

Žáci 9. ročníku mohou na základě přihlášení docházet na dobrovolné skupinové konzultace k přijímacím zkouškám. Skupiny a termíny konzultací budou upřesněny na základě zjištěného zájmu.

Provoz školní družiny

Ranní družina: 6:30 – 7:30, odpolední družina: do 16:00. V jednom oddělení školní družiny budou vždy pouze žáci jedné třídy.

Lichý týden: 1. oddělení (Marková) – 1. třída, 2. oddělení (Fojtíková) – 2. třída

Sudý týden: 2. oddělení (Fojtíková) – 3. třída

Provoz školní jídelny

Školní jídelna bude v provozu. Žáci vzdělávající se z domova mohou pokračovat v odebírání obědů do jídlonosičů. Žáci vzdělávající se ve škole se budou stravovat ve školní jídelně a budou na obědy automaticky přihlášeni. Příchod žáků jednotlivých tříd do jídelny nastavíme tak, aby se žáci různých tříd před jídelnou a v jídelně nemísili.

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ

Žáci docházející do školy na výuku budou samotestováni na COVID-19 neinvazivním antigenním testováním z přední části nosu. (Tzn., že odběr z nosu si bude dělat žák sám, případně u malých dětí jim může pomoci rodič.) Toto testování je nesrovnatelně šetrnější než stěry z nosohltanu, které se běžně používají při antigenních testech v nemocnici. Testování bude probíhat v budově školy vždy v pondělí a ve čtvrtek hned při příchodu žáků za dohledu a pomoci pedagogů (u žáků 1. - 3. třídy může pomoci rodič. Prosíme všechny žáky a jejich rodiče, aby do školy přicházeli ve dnech testování nejpozději v 7:25, aby se testování stihlo uskutečnit před začátkem výuky. Ve dnech testování bude žákovský vstup otevřen již od 7:00, v provozu bude i ranní školní družina.

Žák, který bude mít pozitivní test na COVID-19, se nebude účastnit výuky. Rodiče takového žáka budou telefonicky o této skutečnosti informováni a žák setrvá v izolační místnosti do doby, dokud si jej rodiče ze školy nevyzvednou.

Další protiepidemická opatření

Při vstupu do školy si žáci budou dezinfikovat ruce. Po celou dobu pobytu žáků ve škole jsou povinné chirurgické roušky (ne podomácku vyrobené). Je doporučeno mít náhradní roušku v sáčku, který poslouží též k odložení použité roušky.

Ve třídách budou jednomístné lavice rozmístěny po celé ploše učebny tak, aby byly zajištěny maximální možné vzdálenosti mezi nimi. Třídy budou intenzivně větrány. V hudební výchově omezíme zpěv a v tělesné výchově sportování.

8. 4. 2021

Mgr. Luděk Drlík, ředitel školy

Podrobnější informace k testování od Ministerstva školství ČR:

(V ukázce je na začátku dospělá osoba, která odebírá vzorek z přední části nosu dítěte. Tento odběr nebudou provádět učitelé, nýbrž žák sám, případně jeho rodič.)

testovani_letak_singclean.pdf

testovani_letak_rodice.pdf